Vg2 Baker og konditor handler om produksjon av baker- og konditorvarer og om råvarebehandling, teknikker og teknologi i ulike produksjonsprosesser.
En baker lager forskjellige deiger til brød, boller, loff, rundstykker og andre bakervarer manuelt og maskinelt. Faget er opprinnelig et håndverksfag, men i dag tas moderne teknologi mer og mer i bruk. Dette har lettet hverdagen for bakeren både når det gjelder løfting og bruken av nattarbeid.
Konditor er et kreativt yrke, og pynting og sammensetning av kaker er konditorens spesialfelt. Som konditor kan du få jobb i konditorier og bakerier med produksjon av konditorvarer. Andre arbeidssteder kan være hoteller, restauranter og andre storhusholdninger.